Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USSN Cesar Chavez przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2012

Przedstawiciele General Dynamics poinformowali, że należąca do koncernu stocznia NASSCO przekazała marynarce wojennej USA okręt zaopatrzeniowy/wsparcia typu Lewis and Clark (T-AKE) USSN Cesar Chavez.

Po jego oficjalnym wprowadzeniu do służby, USSN Cesar Chavez, zostanie przyporządkowany do dowództwa jednostek transportowych US Navy (Military Sealift Command). Na zdjęciu USNS Lewis and Clark (T-AKE 1) na wodach Pacyfiku. W tle MH-60S Sea Hawk przypisany do Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 26 / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość przekazania okrętu odbyła się 24 października na terenie zakładów stoczni NASSCO (National Steel and Shipbuilding Company) w San Diego. Oddany do użytku okręt, to 14. i zarazem ostatnia jednostka tego typu, jaka została zamówiona przez US Navy.

Zlecenie o wartości 709 mln USD na budowę jego początkowych 2 jednostek zostało przyznane NASSCO jeszcze pod koniec 2001. Konstrukcja pierwszego z nich, USNS Lewis and Clark (T-AKE 1), rozpoczęła się w 2003, a w czerwcu 2006 został on przekazany marynarce wojennej USA (Niesolidna amerykańska broń, 2012-01-22).

Przekazanie USSN Cesar Chavez odbiorcy poprzedziła seria testów morskich i odbiorczych, realizowana pod koniec września br. (Zakończono próby USNS Cesar Chavez, 2012-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.