Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

350 mln GBP na strategiczne OP

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 29 października 2012

Brytyjskie minister obrony, Philip Hammond zapowiedział podpisanie jeszcze w br. umowy dotyczącej prac projektowych dotyczących nowych strategicznych okrętów podwodnych, o wartości ok. 350 mln GBP.

Ubiegłotygodniowe, próbne wystrzelenie pocisku Trident II D-5 z pokładu okrętu HMS Vigilant. Odmiana bojowa przenosi głowicę atomową. Stanowią one jedyny już element brytyjskich sił nuklearnych. Pozostaną w służbie przynajmniej do 2040 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Zapowiedź ministra padła w czasie wizyty w bazie Falsane, miejscu stacjonowania wszystkich brytyjskich okrętów podwodnych. Podkreślił on, że broń atomowa pozostanie filarem brytyjskiego bezpieczeństwa, a rząd prezentuje w tej kwestii zdecydowane stanowisko (to pośrednio odpowiedź na wątpliwości części opozycji). Dodajmy, że Royal Navy dysponuje bronią masowego rażenia już od 43 lat.

Szef brytyjskiego resortu obrony poinformował, że w br. na prace projektowe jednostek, o wstępnej nazwie Successor, wydano już ok. 350 mln GBP. Prawdopodobnie miał na myśli kontrakt z Rolls-Royce na opracowanie i zbudowanie siłowni nuklearnej dla nowego OP (Zamówienie brytyjskich reaktorów, 2012-06-18).

Ostatnie zlecenie, o którym mówił minister w Falsane, dotyczy BAE Systems i Babcock, które podpiszą umowy o wartości odpowiednio 315 i 38 mln USD. Londyn przewiduje, że pierwszy okręt nowej generacji rozpocznie służbę w 2028. Prace nad nimi rozpoczęły się kilka lat temu. Obecnie wchodzą one w fazę tworzenia szczegółowych projektów, niezbędnych do rozpoczęcia prac stoczniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.