Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Śmierć syryjskiego generała lotnictwa

Strategia i polityka, 30 października 2012

Według przekazów Agence France-Presse, w zamachu zorganizowanym przez syryjskich rebeliantów zginął jeden z dowódców wojsk lotniczych Syrii.

Zdjęcie: foreignpolicyjournal.com

Według przekazów AFP, do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w stoli kraju. Generał Abdullah Mahmud al-Khalidi został zastrzelony w momencie opuszczania jednego z zabudowań mieszkalnych. Wojskowy jest kolejną z ofiar zamachów organizowanych przez syryjskich rebeliantów. Ich celem są członkowie najwyższych władz i najbliżsi współpracownicy Baszara al-Asada. W przeszłości z rąk zamachowców zginęli m.in. minister obrony kraju oraz szef wywiadu.

Trwający już ponad półtora roku konflikt wewnętrzny w Syrii zaczął się w ostatnich tygodniach wyraźnie zaostrzać. Powodem stało się m.in. ryzyko interwencji militarnej Turcji w odpowiedzi na serię incydentów przygranicznych, w wyniku których zginęło co najmniej 5 tureckich obywateli. Ankara zdecydowała się nawet na przerzucenie nad granicę dodatkowych jednostek wojsk pancernych oraz samolotów i śmigłowców (Tureckie czołgi na granicy, 2012-10-16).

W ostatnim czasie głośno było też o zatrzymaniu przez Turcję lecącego z Rosji syryjskiego pasażerskiego Airbusa A320 (Syryjski A320 zatrzymany w Ankarze, 2012-10-11). Na jego pokładzie znaleziono elementy wyposażenia do wykorzystywanych przez reżim Baszara al-Asada stacji radarowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.