Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy australijskiego MRH90

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 31 października 2012

Departament obrony Australii poinformował o rozpoczęciu testów śmigłowca MRH90, których celem jest sprawdzenie możliwości współdziałania maszyny z okrętem desantowym HMAS Tobruk (L 50).

W ostatnich latach HMAS Tobruk został poddany pracom remontowym, wydłużającym jego resurs do 2014. Na zdjęciu MRH90 podchodzi do lądowania na pokładzie tej jednostki / Zdjęcie: Townsville Bulletin

Informacja na temat prowadzonych prób została opublikowania wczoraj. MRH90 to australijskie oznaczenie śmigłowców NH90 produkowanych przez NHIndustries. Canberra zamówiła do tej pory ponad 40 wiropłatów tego typu (Akceptacja australijskiego NH90, 2008-12-18). Maszyny miały docelowo zastąpić maszyny wcześniejszych generacji: UH-1, S-70A oraz Westland Sea King.

Rozpoczęte w ostatnich dniach testy mają za zadanie sprawdzić możliwość współdziałania MRH90 z okrętami desantowymi australijskiej marynarki wojennej. Według przekazanych informacji, załoga śmigłowca ćwiczy m.in. elementy podejścia do lądowania na oraz start z pokładu HMAS Tobruk.

Realizowane obecnie testy są jednym z elementów przygotowawczych do wprowadzenie do służby okrętów desantowych nowej generacji, typu Canberra (Wodowanie Canberry, 2011-02-21, Wodowanie Adelajdy, 2012-07-05). Jednostki mają rozpocząć działania operacyjne w latach 2014-2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.