Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze zamówienie na AS332 C1e

Lotnictwo cywilne, 08 listopada 2012

Eurocopter poinformował dzisiaj o podpisaniu porozumienia z Starlite Aviation Group o sprzedaży 2 śmigłowców AS332 Super Puma w najnowszej wersji C1e. Jest to pierwsze zamówienie na zmodernizowane śmigłowce tego typu.

AS332 w wersji C1e cechuje się m.in. zmniejszonym zużyciem paliwa oraz kosztami eksploatacji. Na zdjęciu linia montażowa AS332 C1e / Zdjęcie: Eurocopter

Zamówienie zakłada dostawę dwóch śmigłowców AS332 w najnowszej wersji rozwojowej C1e wraz z opcją na 2 dodatkowe maszyny. Strony nie podały wartości umowy. Wiadomo, że jej realizacja ma się zacząć w 2013. Wcześniej zmodernizowane wiropłaty muszą uzyskać certyfikację EASA (European Aviation Safety Agency) oraz amerykańskich władz lotniczych FAA (Federal Aviation Administration).

Starlite Aviation Group jest przedsiębiorstwem zlokalizowanym w Irlandii oraz RPA. Specjalizuje się w świadczeniu szerokiego zakresu usług związanych m.in. z operacjami SAR, transportem pasażerów i towarów oraz szkoleniem pilotów. Wśród jej klientów znajdują się różne agendy ONZ oraz organizacje pozarządowe.

Zakup zmodernizowanych AS332 ma na celu przede wszystkim odmłodzenie floty przedsiębiorstwa. Obecnie składa się ona z wiropłatów typów SA 330J Puma, Robinson R22 Beta II, Bell 206B Jetranger, Eurocopter EC120 oraz Sikorsky S92 A.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.