Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NC212 już wkrótce

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo cywilne, 09 listopada 2012

Airbus Military poinformował o podpisaniu porozumienia z PT Dirgantara Indonesia (PTDI) – Państwową Indonezyjską Korporacją Aerokosmiczną – o współpracy przy produkcji nowego samolotu transportowego.

Według Airbus Military, roczne zapotrzebowanie na NC212 ma sięgać 400-450 egzemplarzy. Samolot ma być oferowany zarówno na rynki cywilne, jak i na wojska. Na zdjęciu C-212 w barwach lotnictwa wojsk lądowych Tajlandii / Zdjęcie: Airbus Military

Porozumienie zostało zawarte w ostatnich dniach, ale europejski producent poinformował o nim wczoraj. Jest ono pokłosiem umowy zawartej między Airbusem a PTDI w lipcu 2011. Dotyczy współpracy przy rewitalizacji narodowego sektora lotniczo-kosmicznego Indonezji (Strategiczny alians Airbusa Military z Indonezją, 2011-07-07).

W ramach podpisanego w porozumienia, oba podmioty będą współpracować przy konstrukcji, a następnie montażu nowego samolotu transportowego, NC212, będącego wersją rozwojową oferowanego przez Airbus Military C212-400 (Pierwsze zamówienie na C-212-400, 2009-02-11). Maszyna ma cechować się m.in. większą pojemnością, zbierając na pokład do 28 pasażerów, o 3 więcej w porównaniu do obecnego modelu.

Nowy samolot ma być produkowany w zakładach PTDI w Bandung, co jednocześnie sugeruje, że jego docelowym rynkiem zbytu mają być przede wszystkim państwa azjatyckie.

Produkcja NC212 jest kolejnym elementem współpracy pomiędzy Airbus Military i PTDI. Obydwa przedsiębiorstwa są również zaangażowane w proces montażu i dostawy dla indonezyjskich wojsk lotniczych transportowych C295 (C295 dla Indonezji, 2012-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.