Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Tarkash przekazana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2012

W stoczni Jantar w Kaliningradzie odbyła się uroczystość wprowadzenia do służby drugiej indyjskiej fregaty rakietowej typu Talwar (Krivak III), INS Tarkash (46).

Fregaty typu Talwar (na zdjęciu INS Tabar), o wyporności 4000 t i długości 125 m, w istotny sposób wzmacniają potencjał marynarki wojennej tego kraju. Zostały uzbrojone m.in. w działo morskie kalibru 100 mm, pociski Klub i BrahMos, systemy przeciwlotnicze Kasztan i morską wersję Buka oraz Igieł. Okręty mają również wyrzutnie torped i wyrzutnię rakietową RBU-6000 do zwalczania okrętów podwodnych. Pokład lotniczy przystosowano do podejmowania jednego śmigłowca średniej wielkości, standardowo Ka-31 / Zdjęcie: DID

Uroczystość odbyła się wczoraj w obecności przedstawicieli indyjskiego rządu oraz korpusu oficerskiego marynarki wojennej, jak i zarządu rosyjskiej stoczni. INS Tarkash jest drugim z trzech zamówionych przez Indie w 2006 fregat rakietowych typu Talwar. Pierwsza z nich, INS Teg (45), została wcielona do służby 27 kwietnia br. w Kaliningradzie, a w czerwcu po raz pierwszy wpłynęła do bazy indyjskiej marynarki wojennej w Bombaju (INS Teg w Indiach, 2012-06-23).

Z kolei we wrześniu br. rozpoczęły się testy trzeciej z nich, przyszłej INS Trikand (50). Ich zakończenie przewidziane jest na początek 2013 (Testy trzeciej fregaty typu Talwar, 2012-09-20).

INS Tarkash, została zwodowana jeszcze w 2010 (Wodowanie kolejnego Talwara, 2010-06-25), jednak jej przekazanie odbiorcy opóźniło się ze względu na problemy techniczne, powstałe w trakcie prac konstrukcyjnych (Opóźnienia Talwarów, 2011-08-26).

Pierwsze trzy okręty typu Talwar, odpowiednio: INS Talwar (F40), INS Trishul (F43) oraz INS Tabar (F44), zostały przyjęte do służby w marynarce wojennej Indii w latach 2003-2004.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.