Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpanie zgadzają się na Aegis

Marynarka wojenna, 19 listopada 2012

Hiszpania poinformowała wczoraj o zakończeniu prac komisji przygotowawczej do przyjęcia 4 amerykańskich niszczycieli wyposażonych w system zarzadzania walką Aegis z pociskami antybalistycznymi na pokładzie, w bazie marynarki wojennej w Rocie.

Głównym uzbrojeniem niszczycieli typu Arleigh Burke są pociski rakietowe. Każdy z nich dysponuje 96 pionowymi wyrzutniami dla pocisków rodziny Harpoon, Tomahawk, RIM-66/-162. Kilkanaście niszczycieli przystosowano do przenoszenia antybalistycznych SM-3. Na zdjęciu USS Porter (DDG 78) / Zdjęcie: US Navy

Wstępną zgodę na rozmieszczenie na swoim terenie amerykańskich okrętów z systemem Aegis Hiszpania ogłosiła jeszcze w październiku 2011. Specjalne porozumienie w tej sprawie wymagało naniesienia poprawek do bilateralnej hiszpańsko-amerykańskiej umowy o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, co zostało dokonane przed kilkoma tygodniami.

Wraz z ogłoszoną wczoraj decyzją, zakończyła prace specjalna dwupaństwowa komisja, składająca się przedstawicieli hiszpańskiego ministerstwa obrany oraz sztabu generalnego, a także amerykańskiego US Military's European Command (EUCOM). Jej zadaniem było dopracowanie szczegółów dotyczących stacjonowania w bazie marynarki wojennej w Rocie 4 amerykańskich niszczycieli typu Arleigh Burke. Wraz z ogłoszoną na początku br. przez US Navy decyzją, wiadomo że do Hiszpanii skierowane zostaną następujące jednostki: USS Ross, USS Donald Cook i USS Porter (Okręt US Navy zderzył się z tankowcem, 2012-08-12) z bazy w Norfolk oraz USS Carney z Mayport. Pierwsze dwa okręty mają dotrzeć do Roty w 2014, pozostałe w rok później.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.