Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamówienie na Javeliny

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 listopada 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży dla Omanu oraz Indonezji ppk Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Zdjęcie: US Army

Zamówienie złożone przez Oman dotyczy 400 ppk Javelin wraz z zestawem symulatorów oraz kontenerów do przenoszenia pocisków. Indonezja z kolei chce zakupić 180 pocisków w wersji Block I, 25 wyrzutni (Command Launch Unit), pociski ćwiczebne, a także akumulatory z systemami chłodzenia. Dodatkowy obydwa państwa interesuje także pakiet wsparcia technicznego i logistycznego wraz ze szkoleniem operatorów oraz dokumentacją techniczną.

Łączna wartość potencjalnego zamówienia na ppk Javelin wynosi 156 mln USD, z czego 96 mln USD przypada na Oman. Podmiotami zaangażowanymi w realizacją potencjalnego kontraktu będą Raytheon oraz Lockheed Martin.

Przesłane zamówienie na ppk Javelin jest kolejnym, otrzymanym przez Kongres w ostatnim czasie. Przed kilkoma miesiącami podobny dokument został opracowany w oparciu o zamówienie złożone przez wojska lądowe Belgii (Javeliny dla Belgii, 2012-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.