Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drugi Triton do testów

Lotnictwo wojskowe, 20 listopada 2012

Northrop Grumman poinformował o włączeniu drugiego prototypu morskiego bezzałogowca rozpoznawczego MQ-4C BAMS Triton do programu testów naziemnych.

Triton oparty jest na konstrukcji RQ-4 Global Hawk. Wyposażono go w bardzo nowoczesny, wielofunkcyjny system rozpoznania radiolokacyjnego AN/ZPY-3. Może on prześledzić powierzchnię blisko 6 mln km² w czasie jednej misji / Zdjęcie: Northrop Grumman

Drugi z opracowanych przez Northrop Grumman bsl został włączony do testów pod koniec sierpnia, jednak producent informuje o tym dopiero teraz. Dołączenie kolejnego Tritona do realizowanych prób naziemnych ma przyspieszyć cały program, a także zwiększyć wiarygodność uzyskanych wyników.

Testy naziemne, koncentrujące się m.in. na obserwacji i ocenie pracy układów napędowych maszyn, poprzedzają ich pierwszy lot próbny, do którego ma dojść w bliżej nieokreślonej przyszłości.

MQ-4C BAMS Triton, którego demonstracja odbyła się w Palmdale (Kalifornia) w połowie czerwca br. (Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton, 2012-06-16), opracowywany jest od 4 lat (Prace nad morskim Global Hawkiem wznowione, 2008-08-13).

Warto przypomnieć, że pomimo znajdowania się projektu MQ-4C BAMS Triton jeszcze w fazie testów, jego zakup rozważany jest przez Australię (Morskie bsl dla Australii, 2012-09-04). Maszyny miałyby być wykorzystywane o patrolowania australijskiego wybrzeża oraz wód morza terytorialnego i wyłącznych stref ekonomicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.