Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Triton do testów

Lotnictwo wojskowe, 20 listopada 2012

Northrop Grumman poinformował o włączeniu drugiego prototypu morskiego bezzałogowca rozpoznawczego MQ-4C BAMS Triton do programu testów naziemnych.

Triton oparty jest na konstrukcji RQ-4 Global Hawk. Wyposażono go w bardzo nowoczesny, wielofunkcyjny system rozpoznania radiolokacyjnego AN/ZPY-3. Może on prześledzić powierzchnię blisko 6 mln km² w czasie jednej misji / Zdjęcie: Northrop Grumman

Drugi z opracowanych przez Northrop Grumman bsl został włączony do testów pod koniec sierpnia, jednak producent informuje o tym dopiero teraz. Dołączenie kolejnego Tritona do realizowanych prób naziemnych ma przyspieszyć cały program, a także zwiększyć wiarygodność uzyskanych wyników.

Testy naziemne, koncentrujące się m.in. na obserwacji i ocenie pracy układów napędowych maszyn, poprzedzają ich pierwszy lot próbny, do którego ma dojść w bliżej nieokreślonej przyszłości.

MQ-4C BAMS Triton, którego demonstracja odbyła się w Palmdale (Kalifornia) w połowie czerwca br. (Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton, 2012-06-16), opracowywany jest od 4 lat (Prace nad morskim Global Hawkiem wznowione, 2008-08-13).

Warto przypomnieć, że pomimo znajdowania się projektu MQ-4C BAMS Triton jeszcze w fazie testów, jego zakup rozważany jest przez Australię (Morskie bsl dla Australii, 2012-09-04). Maszyny miałyby być wykorzystywane o patrolowania australijskiego wybrzeża oraz wód morza terytorialnego i wyłącznych stref ekonomicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra