Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie wenezuelskich Bronco

Lotnictwo wojskowe, 23 listopada 2012

W Wenezueli zderzyły się dwa samoloty OV-10 Bronco. Pilot jednego z nich zginął.

Miejsce upadku samolotu OV-10E Bronco / Zdjęcie: RT

Do katastrofy doszło wczoraj ok. 11:30 czasu lokalnego w rejonie bazy Libertador (Base Aérea Libertador, BAEL) w Palo Negro w stanie Aragua, ok. 100 km na zachód od stolicy Wenezueli, Caracas. Zderzenie nastąpiło w czasie ćwiczeń przed pokazami lotniczymi planowanymi na 27 listopada z okazji Dnia Lotnictwa Wojskowego (92. rocznica jego powstania). W katastrofie zginął pilot jednego z pilotów. Dwaj inni zostali ranni.

Rockwell OV-10E Bronco nr 7970 z Grupo Aéreo de Operaciones Especiales n.15, znany jako Lechuza Black, który rozbił się wczoraj w czasie zderzenia / Zdjęcie: Sergio J. Padrón A

W wyniku zderzenia zginął mjr José Rafael Marín Barrios. Według oficjalnych informacji, nie zdołał się uratować, kierując spadający samolot na obszary niezamieszkane. Był instruktorem lotniczym.

W katastrofie rozbiły się dwusilnikowe samoloty Rockwell OV-10E Bronco, nr 0431 i 7970. Należały do Grupo Aereo n.15. z bazy General Rafael Urdaneta w Maracaibo, w stanie Zulia (Wenezuelskie zakupy lotnicze, 2008-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.