Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze lądowanie na Liaoning

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 25 listopada 2012

Na chińskim lotniskowcu Liaoning po raz pierwszy wylądował samolot. Był to myśliwiec pokładowy J-15.

Lądowanie na lotniskowcu Liaoning (jest to oficjalna nazwa, nadana wraz z numerem bocznym 16, wcześniej okręt określano nieoficjalnie jako Shi Lang), które miało miejsce 20 listopada, uwieńczyło cykl testów i ćwiczeń z wykorzystaniem okrętu i samolotów pokładowych. Według źródeł w chińskiej marynarce wojennej, było ich ponad sto od 25 września, gdy lotniskowiec został formalnie przekazany flocie. Lądowanie poprzedziły próbne zetknięcia J-15 z pokładem lotniskowca, trwające od początku listopada (Ćwiczenia na Shi Lang, 2012-10-16).

Na pokładzie Liaoning wylądowały po kolei dwa myśliwce J-15, nr burtowy 552 i 553. Pilotem pierwszego samolotu, który wylądował na chińskim lotniskowcu był płk Dai Mingmeng. Po pomyślnym lądowaniu i dokonaniu przeglądu myśliwce wystartowały z pokładu Liaoning.

Na lotniskowcu operują wielozadaniowe myśliwce pokładowe J-15 (J-15S oblatany, 2012-11-06) należące do China Flight Test Establishment (CFTE) w Xian-Yanliang. Samoloty te zostały zbudowane na bazie rosyjskiego Su-33 (Chińska kopia Su-33, 2010-05-26), którego prototyp Chińczycy kupili od Ukrainy, podobnie jak nieukończony lotniskowiec Wariag (Ożywianie Wariaga, 2011-01-20), na bazie którego powstał Liaoning.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.