Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Carl-Gustaf dla US Army?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2012

Saab poinformował o otrzymaniu zlecenia na dostawę podzespołów i amunicji dla dział bezodrzutowych Carl-Gustaf M3 o wartości 156 mln SEK (23 mln USD). Jest to wypełnienie opcji umowy z 31 października br., prawdopodobnie z US Army.

Szwedzkie działa bezodrzutowe trafiły do 40 państw. Wykorzystują je także przedstawieni na zdjęciu Australijczycy / Zdjęcie: MO Australii

Otrzymane zamówienie zostanie zrealizowane w 2013. Stanowi dopełnienie umowy z ostatniego dnia października br. o wartości 47 mln USD (Kolejne zamówienie na Carl-Gustaf, 2012-11-01). Zgodnie z wieloletnią praktyką, przedsiębiorstwo odmówiło podania, kto jest zamawiającym. Suma transakcji wskazuje jednak na stosunkowo dużego odbiorcę. To z kolei powinno kierować uwagę na US Army, której jednostki otrzymują szwedzkie działa bezodrzutowe od końca 2011 (Carl-Gustaf w US Army, 2012-01-26).

Dostawy kierowane są do Afganistanu, gdzie Carl-Gustaf M3 sprawują się o wiele lepiej niż klasyczne granatniki AT4. Te pierwsze mogą bowiem zwalczać skutecznie cele punktowe na dystansach do 700 m, gdy granatnik do 300 m, co wyklucza jego skuteczne użycie przy większości starć z partyzantami.

Także przedmiot transakcji wskazuje na odbiorcę amerykańskiego, którego jednostki bojowe zużywają zdecydowanie więcej amunicji niż formacje szkolące się torem pokojowym. Co więcej Szwedzi oferują aż 8 odmian pocisków bojowych, gdy pierwsze dostawy dla US Army objęły jedynie dwa najprostsze: odłamkowe i odłamkowe ze zwłoką.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.