Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe oszczędności Londynu

Strategia i polityka, 06 grudnia 2012

Brytyjski resort obrony będzie musiał zmniejszyć wydatki osobowe i operacyjne w latach 2013-2014 o 1-2%, co da łącznie 735 mln GBP. Ministerstwo deklaruje, że nie wpłynie to na zaplanowane zakupy uzbrojenia i bieżącą działalność sił zbrojnych.

Z kwot niewykorzystanych przez brytyjskie ministerstwo obrony kupiono w 2011 m.in. dodatkowy ciężki samolot transportowy Boeing C-17A Globemaster III / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Dwa lata temu brytyjskie władze zdecydowały o redukcji podstawowego budżetu resortu obrony (nie obejmującego wydatków na misje zagraniczne), średnio o 8% w ciągu 5 lat. Przełożyło się to na zmniejszenie preliminarzy z 36,7 w 2010 do 33,5 mld GBP w 2014 (Jeszcze o redukcjach Londynu, 2010-10-22). Dopiero w br. zakończono dostosowywanie planów modernizacji technicznej sił zbrojnych do niższego poziomu dostępnych środków finansowych (Zrównoważenie brytyjskiego budżetu, 2012-02-21).

Wczoraj, w czasie przedstawiania w parlamencie projektu budżetu Wielkiej Brytanii na 2013 (rok budżetowy rozpoczyna się na Wyspach w marcu) minister finansów, George Osborne poinformował o nałożeniu na większość resortów rządowych wymogu zmniejszenia wydatków osobowych i bieżących o 1% w 2013 i o 2% rok później. W przypadku ministerstwa obrony oznacza to redukcję o odpowiednio o ok. 245 i 490 mln GBP.

Według rzeczniczki resortu, sumy te nie będą miały wpływu na działanie sił zbrojnych. Oszczędności nie obejmą planowanych wydatków na zakupy i remonty sprzętu wojskowego, nie wpłyną także na poziom zatrudnienia. Minister finansów zgodził się też na przeniesienie niewydanych w br. sum do przyszłorocznego budżetu. Według przedstawicieli brytyjskich zakładów przemysłu obronnego, niewykorzystane w 2012 środki finansowe mogą osiągnąć kwotę nawet 800 mln GBP. Takich sum dotyczą zapoczątkowane już procedury zakupu m.in. dodatkowych pojazdów opancerzonych i amunicji precyzyjnej dla lotnictwa.

Obecnie prowadzone są wewnątrzrządowe negocjacje w sprawie rozszerzenia mechanizmu przeniesienia niewydanych sum także na 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.