Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoon wystrzelił Meteora

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2012

4 grudnia po raz pierwszy została przeprowadzona próba wystrzelenia kpr powietrze-powietrze MBDA Meteor przez myśliwiec Eurofighter Typhoon.

Zdjęcie: BAE Systems

Test (część Future Enhancements Flight Test Programme) przeprowadził pilot doświadczalny BAE Systems Steve Long na należącym do QinetiQ poligonie w Aberporth w zachodniej Walii. Został w nim wykorzystany Typhoon Instrumented Production Aircraft 1. Pocisk zasięgu pozahoryzontalnego (BVR) MBDA Meteor został wystrzelony z jego tylnej wyrzutni kadłubowej.

Kpr MBDA Meteor jest napędzany silnikiem strumieniowym opracowanym przez niemiecką Bayern-Chemie. Do testu był wyposażony w specjalną aparaturę telemetryczną. Po zakończeniu prób Meteor ma zastąpić w uzbrojeniu Typhoona amerykańskie pociski AIM-120 AMRAAM. Od 2015 ma być przenoszony przez myśliwiec Eurofightera, a wcześniej przez szwedzki JAS39 Gripen (Meteor dla Gripena, 2008-03-21) i francuski Dassault Rafale (Meteor przetestowany, 2012-10-18). W 2010 francuska DGA zamówiła 200 kpr Meteor (Francja zamówiła Meteory, 2011-01-05), które są dostarczane od października br. Przewidywane jest też zintegrowanie tych pocisków z amerykańskim Lockheed Martin F-35.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.