Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

70 bombardierów dla Delty

Lotnictwo cywilne, 07 grudnia 2012

Amerykańska Delta Air Lines zamówiła wczoraj 40 regionalnych odrzutowców Bombardier CRJ900 NextGen z opcją na 30 kolejnych. Jest to jedno z największych zleceń otrzymanych w 2012 przez kanadyjskiego producenta.

Najnowszy model CRJ900 jest przeznaczony dla 76-90 pasażerów. Maksymalna masa startowa, w zależności od wariantu, waha się w przedziale 36,5-38,3 t, a zasięg 2500-3385 km. Samolot jest bezpośrednim konkurentem brazylijskiego Embraera 175 / Zdjęcie: Bombardier

Katalogowa wartość zamówionych samolotów wynosi 1,85 mld, a wraz z opcją – 3,3 mld USD. Samoloty będą napędzane silnikami GE CF34-8C5. Ich wartość, w odniesieniu do potwierdzonego zamówienia na 40 CRJ900 NextGen, wynosi ok. 320 mln USD.

Bombardiery trafią do przewoźników regionalnych tworzących Delta Connection. Jest to grupa 7 przedsiębiorstw dysponujących ponad 600 samolotami regionalnymi, z których 466 to różne modele Bombardierów serii CRJ.


Drukuj Góra