Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Agni I

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Astronautyka, 12 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Indii poinformowało o przeprowadzeniu zakończonego powodzeniem testu rakiety balistycznej Agni I.

Start Agni I / Zdjęcie: DRDO

Rakieta została odpalona z poligonu Wheeler u wybrzeży stanu Orissa na wschodzie kraju. Tam, gdzie testowane są też m.in. pozostałe rakiety rodziny Agni (Tym razem Agni III, 2012-09-21) i pociski antybalistyczne Advanced Air Defence (ADD) (Kolejny test ADD, 2012-11-23). Według oświadczenia ministerstwa obrony, Agni I udało się zrealizować wszystkie pierwotne założenia testowe.

Próba śledzona była przez system radarów oraz telemetrycznych i optoelektronicznych systemów obserwacyjnych, a także ustawione na wodach Zatoki Bengalskiej okręty marynarki wojennej. Nad przebiegiem testu czuwali specjaliści z rządowej Defence Research Development Organisation (DRDO), odpowiedzialnej za rozwój programu Agni.

Agni I, podobnie jak II i III to generacje rakiet, które zostały już wprowadzone do uzbrojenia indyjskiej armii. Z tego względu dzisiejsza próba traktowana była bardziej jako element ćwiczenia obsługi naziemnej. Obecnie DRDO realizuje prace rozwojowe nad odmianami: IV (Udana próba Agni IV, 2012-09-20), V (Indie przetestowały Agni V, 2012-04-19) oraz VI, której pierwszy start ma się odbyć w 2014.

Dzisiejsze odpalenie Agni I było kolejnym testem rakiety tej generacji, przeprowadzonym w br. Podobną próbę DRDO zrealizowała też w lipcu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.