Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie potwierdzają termin odbioru INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Indii potwierdziło przybliżony termin odbioru lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow). Okręt ma zostać przekazany New Delhi pod koniec 2013.

INS Vikramaditya / Zdjęcie: MO Indii

Oświadczenie resortu obrony zostało opublikowane dzisiaj. Stanowi ono potwierdzenie wcześniejszych doniesień, dotyczących nowego terminarza przekazania okrętu Indiom (Bardzo spóźniony INS Vikramaditya, 2012-11-26). Ministerstwo powołuje się w tej sprawie na bliżej nieokreśloną stronę rosyjską. Chodzi najprawdopodobniej o przedstawicieli rosyjskiej stoczni Siewmasz w Siewerodwińsku, odpowiedzialną za remont i modernizację INS Vikramaditya.

Przypomnijmy, że w trakcie jesiennych testów morskich (Druga tura testów INS Vikramaditya, 2012-07-21) doszło do awarii układu napędowego INS Vikramaditya (Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17). Uniemożliwiło to dokończenie realizowanych prób i przekazanie okrętu Indiom zgodnie z planem, a więc na początku grudnia br.

Według informacji przekazanych pod koniec listopada br. przez rzecznika sztabu rosyjskiej marynarki wojennej, naprawa układu napędowego INS Vikramaditya ma zakończyć się w lutym 2013. Ponowne wyjście okrętu w morze zaplanowano na lipiec.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.