Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa nigeryjskiego A109E

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 grudnia 2012

W Nigerii rozbił się śmigłowiec marynarki wojennej Agusta A109E przewożący VIP. W katastrofie zginęło 6 osób.

Do katastrofy doszło dziś o 15:30 niedaleko Okoroba w stanie Bayelsa. A109E leciał z Bayelsa do Port Harcourt. Na jego pokładzie znajdował się gubernator stanu Kaduna, Patrick Ibrahim Yakowa i były członek Narodowej Rady Bezpieczeństwa (NSA), gen. Andrew Owoye Azazi, oraz asystent szefa NSA, Dauda Tsoho i oficer ochrony, Mohammed Kamal. Śmigłowiec rozbił się na bagnistym terenie.

Wszystkie 6 osób znajdujących się na pokładzie zginęło. Wśród nich było dwóch członków załogi: kpt. Muritala Mohammed Daba i por. Adeyemi Sowole.

Rozbity śmigłowiec Agusta A109E (helo 07) należał do nigeryjskiej marynarki wojennej. Był przystosowany do przewozu VIP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.