Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia szuka modernizatora M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 marca 2008

Armia Brazylii ogłosiła konkurs ofert na modernizację ponad 500 amerykańskich gąsienicowych transporterów opancerzonych M113.

Zdjęcie: Fusilieros de Blindados

Od uczestniczących w przetargu wymaga się złożenia propozycji cenowych obejmujących wymianę silnika, układu przenoszenia jego momentu obrotowego i zastosowania nowoczesnych gąsienic (mile widziane są jednoczęściowe, gumowe). Nie jest wykluczone, że w szranki prócz preferowanych przedsiębiorstw lokalnych staną także Izraelczycy, bardzo silni na kontynencie południowoamerykańskim, a do tej pory posługujący się ponad 4 tysiącami wszechstronnie zmodernizowanych M113.

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku armia brazylijska zakupiła w sumie 584 amerykańskie wozy M113. W latach 1980. poddane one zostały modernizacji do lokalnego standardu M113BR własnym sumptem w zakładach Motopecas Transmisiones. Metamorfoza polegała na wymianie silników na 180-konne (przy 2800 obr./min.) turbodiesle Mercedes-Benz OM352-A. Nowe jednostki napędowe połączono z oryginalnymi amerykańskimi układami transmisyjnymi TX-200-2. Dodano także wzmocnione opancerzenie przedniej płyty pancerza i osłonięte stanowisko strzelca półcalowego kaemu M-2HB. Otrzymano w ten sposób pojazdy, które odpowiadają standardowi M113ACAV US Army.

W 2005 armia brazylijska pokazała prototyp pojazdu wyposażonego w nowy silnik MWM-International 607 TCA.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.