Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga umowa na Su-30SM

Lotnictwo wojskowe, 19 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Rosji podpisało z korporacją Irkut umowę na dostarczenie dodatkowych 30 wielozadaniowych samolotów Su-30SM. Myśliwce mają być dostarczone do 2016.

Nowe rosyjskie samoloty są krajową odmianą i dalszym rozwinięciem eksportowej wersji Su-30MK dla Indii. Głównych zmian dokonano w zakresie wyposażenia radiolokacyjnego, łączności radiowej, systemów rozpoznawczych swój-obcy. Nowe Su-30 będą miały do dyspozycji uzbrojenie precyzyjne, m.in. przeciwokrętowe ponaddźwiękowe pociski rakietowe Oniks (ich rozwinięciem są rosyjsko-indyjskie pociski BrahMos) / Zdjęcie: Irkut

O podpisaniu umowy poinformowała agencja informacyjna Interfax, powołując się na służby prasowe ministerstwa obrony Rosji. Pierwszy kontrakt na zakup 30 samolotów Su-30SM, resort obrony i korporacja Irkut zawarły w marcu 2012 (Kontrakt na 30 Su-30SM, 2012-03-22). Zamówienie to ma być zrealizowane do 2015. Samoloty z drugiej serii mają być dostarczone do 2016. Inne szczegóły ostatniego porozumienia nie zostały ujawnione

W 2011 ministerstwo obrony Rosji informowało o zamiarze zakupu 40 myśliwców z czego 28 dla wojsk lotniczych (WWS) i minimum 12 dla lotnictwa Floty Czarnomorskiej. W tej ostatniej mają zastąpić bombowce frontowe Su-24 (obecnie Flota Czarnomorska posiada 18 standardowych samolotów tego typu oraz cztery Su-24MR).

21 września br. przedstawiciel korporacji Irkut poinformował o oblocie Su-30SM. Lot drugiego odbył się trzy dni później, 24 września. Obie próby trwały po ok. 2 h i zakończyły się sukcesem. 22 listopada korporacja poinformowała o odebraniu przez wojska lotnicze (WWS) pierwszych dwóch seryjnych Su-30SM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra