Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia zbiera na stare F-16

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 grudnia 2012

Minister obrony Rumunii zapowiedział rozpoczęcie odkładania środków na zakup używanych myśliwców F-16. 12 portugalskich ma kosztować 600 mln Euro.

 F-16A z Esq201, BA5 Forca Aerea Portuguesa (FAP) w Lajes Field na Azorach / Zdjęcie: Ssgt Michelle Michaud

Nowy minister obrony Rumunii, Mircea Dusa poinformował o zgodzie Wyższej Rady Obrony na zakup starych myśliwców F-16 dla wojsk lotniczych. Ostateczna decyzja o zawarciu kontraktu ma jednak zostać podjęta dopiero po zakończeniu negocjacji, które są prowadzone z Portugalią. Warunkiem jest także zaoszczędzenie odpowiednich środków na innych programach i równoczesne zapewnienie finansowania wydatków bieżących, w tym wynagrodzeń żołnierzy i pracowników MO. Rumunia zamierza odkładać środki potrzebne na zakup F-16 od 2013.

Wcześniej o decyzji zakupu 12 portugalskich F-16 za 600 mln Euro informował poprzedni minister obrony Rumunii, Corneliu Dobritoiu (Rumunia kupuje F-16, 2012-09-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.