Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5,5 mln szt. broni w rękach Niemców

Strategia i polityka, 29 grudnia 2012

MSW RFN opublikowało dane dotyczące ilości broni pozostającej w rękach obywateli tego kraju. Według rejestru 1,4 mln Niemców posiada 5,5 mln szt. broni.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RFN przygotowało rejestr posiadaczy broni, który ma uzyskać oficjalny status 1 stycznia 2013 i być od tego czasu na bieżąco aktualizowany. Dane zostały zebrane przez władze regionalne na podstawie prawa o posiadaniu broni. Dotyczą one trzech rodzajów broni, na które obywatele RFN muszą uzyskiwać pozwolenie. Chodzi o broń strzelecką oraz niektóre typy pistoletów startowych, broni pneumatycznej i gazowej.

Do tej pory dane o posiadaczach broni posiadanej przez obywateli RFN znajdowały się w 550 rejestrach, które nie były w żaden sposób skoordynowane. O potrzebie stworzenia centralnego rejestru zdecydowano 10 lat temu. Impulsem była masakra w gimnazjum w Erfurcie 26 kwietnia 2002, w której zginęło 17 ludzi. Jej sprawca, 19-letni członek lokalnego klubu strzeleckiego, użył pistoletu Glock 17, z którego w ciągu 20 minut wystrzelił 71 naboi. Innym powodem stworzenia rejestru była dyrektywa Unii Europejskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.