Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boeing dostarczy kolejne Osprey`e

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 grudnia 2012

Boeing i Bell otrzymały zamówienie na kolejne samoloty hybrydowe V-22 Osprey dla USMC i USAF. Wartość kontraktu – dotyczącego łącznie 42 maszyn – wynosi 1,4 mld USD.

Pierwszy lot V-22 Osprey odbył się w marcu 1989, a do seryjnej produkcji wszedł 28 września 2005. Planowane zapotrzebowanie na te samoloty określane jest na 360 egz. dla USMC, 48 dla US Navy i 50 dla USAF / Zdjęcie: USMC

Kontrakt jest wypełnieniem wieloletniej umowy z ub.r. (Oferta na Osprey`e, 2011-08-06). Dotyczy 17., transzy dostaw. Na mocy podpisanego niedawno porozumienia, Boeing i Bell przekażą użytkownikom 17 MV-22 Osprey w odmianie transportowej dla lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej i 4 CV-22 dla dowództwa operacji specjalnych wojsk lotniczych (AFSOC).

Ponadto Pentagon przyznał środki na sfinansowanie zakupu części i podzespołów do rozpoczęcia montażu następnych 21 Osprey`ów z 18. i 19. transzy dostaw (18 MV-22 i 3 CV-22). Zostaną one dostarczone w roku budżetowym 2014.

Pierwsze wieloletnie zamówienie dotyczyło łącznie 143 maszyn i lat budżetowych 2008-2012. Pozwoliło ono na stworzenie 10 eskadr w lotnictwie Marines i 5 w jednostkach specjalnych USAF.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.