Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tokio zainteresowane Osprey'ami

Lotnictwo wojskowe, 02 stycznia 2013

Ministerstwo obrony Japonii rozważa możliwość zakupu samolotów hybrydowych V-22 Osprey. W 2013 mają być przeprowadzone badania związane z bezpieczeństwem ich użytkowania oraz kosztami eksploatacji.

Od oblotu V-22 Osprey w 1989 doszło do 7 katastrof z udziałem tych samolotów. W ich wyniku zginęło 36 osób. Odnotowano także kilkanaście wypadków i incydentów lotniczych. Na początku 2012 w jednostkach USMC i USAF służyło 110 Osprey'ów. Roczna produkcja wynosi obecnie nieco ponad 20 egz. / Zdjęcie: USMC

Według dziennika The Japan Times, który powołuje się agencję Kyodo, rząd zaplanował na ten cel środki w projekcie budżetu na 2013 (w Japonii rok budżetowy rozpoczyna się w kwietniu). Minister obrony, Satoshi Moritomo już w październiku 2012 informował o prowadzonych w resorcie pracach, które mają ocenić przydatność tych maszyn dla potrzeb sił samoobrony (SDF). Minister jednocześnie zastrzegł, że ewentualna decyzja zakupu przemiennopłatów nie oznacza natychmiastowego wprowadzenia ich do służby.

V-22 Osprey wzbudzają w Japonii bardzo duże emocje. W ostatnich miesiącach przez ten kraj przetoczyła się fala protestów, po tym jak w lipcu 2012 na Okinawę przybył statek z 12 Osprey'ami dla USMC (Uziemione Osprey’e na Okinawie, 2012-07-27, Japończycy przeciw MV-22 Osprey, 2012-09-11). Głównym zarzutem protestujących była – ich zdaniem – duża awaryjność tych samolotów, co mogłoby stwarzać zagrożenie dla mieszkańców gęsto zaludnionego kraju. Tym bardziej, że lotnicza baza USMC na Okinawie znajduje się w mieście Ginowan. Szczególnie podkreślano wypadki na Florydzie i w Maroko (Osprey rozbił się w Maroko, 2012-04-12).

Mimo protestów, po przedstawieniu przez stronę amerykańską raportu, który obalił zarzuty o wysokiej awaryjności samolotu, rząd Japonii odblokował zakaz lotów V-22 (Japonia uwalnia Osprey'e na Okinawie, 2012-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.