Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeszcze o wyłowionym bsl

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 08 stycznia 2013

Przedstawiciele władz USA poinformowali, że znaleziony w ostatnich dniach u wybrzeży Filipin amerykański bezzałogowiec, to cel powietrzny BQM-74E utracony w trakcie realizowanych we wrześniu 2012 ćwiczeń Valiant Shield.

BQM-74E / Zdjęcie: Northrop Grumman

Według Departamentu Stanu USA, wyłowiony w niedzielę u wybrzeży filipińskiej wyspy Masbate amerykański statek lotniczy (Wyłowiony amerykański bsl, 2013-01-07), znalazł się tam w skutek działania prądów morskich. Jednostka była pierwotnie wykorzystywana w trakcie wrześniowych ćwiczeń morskich Valiant Shield 2012, realizowanych w pobliżu wyspy Guam. Tam też została utracona, po uprzednim wystrzeleniu jej z pokładu niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, USS Chafee (DDG 90).

Pierwotnie sądzono, że odnaleziony bsl znajdował się w wyposażeniu amerykańskiego kontyngentu stacjonującego na terenie Filipin (Więcej Amerykanów na Filipinach, 2012-01-30). USA posiadają bowiem zezwolenie Manili na wykonywanie lotów rozpoznawczych nad terytorium kraju przy wykorzystaniu bezzałogowców. Ma to pomóc władzom centralnym w zwalczaniu działających na południu islamskich separatystów.

Wraz z oświadczeniem Departamentu Stanu USA wyjaśniła się też kwestia typu odnalezionego statku powietrznego. Przekazywane pierwotnie informacje wspominały o rozpoznawczym bezzałogowcu o długości 12 stóp (ok. 3,6 m). Wskazywały wobec tego, że odnaleziono RQ-7B Shadow, podstawowy taktyczny bsl, powszechnie wykorzystywany przez wszystkie rodzaje amerykańskich sił zbrojnych. Według oficjalnego oświadczenia był to jednak cel Northrop Grumman BQM-74E, wykorzystywany przez US Navy od połowy lat 1960. w charakterze celu latającego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.