Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Francuskie kompozyty w Rosji

Przemysł zbrojeniowy, 11 stycznia 2013

Francuska korporacja Porcher Industries, specjalizująca się w produkcji włókien węglowych, otworzyła w Koriakowie (80 km od Moskwy) swoją najnowszą fabrykę.

Budynek francuskiej spółki w Rosji / Zdjęcie: directindustry.com

Nowy zakład francuskiej spółki, która sprzedaje swoje gotowe wyroby na rynku rosyjskim od 1994, jest już 13 jej wytwórnią (inne ulokowane są we Francji, W. Brytanii, USA, Brazylii, w Chinach, Japonii i Indiach). Rosyjska fabryka nosić będzie nazwę Porcher Sowriemiennyje Matieriały, a jej produkcja zoptymalizowana będzie pod kątem potrzeb lokalnego rynku lotniczego, kosmicznego i obronnego (osłony balistyczne dla pojazdów i ludzi). Wiktor Burkow szef sprzedaży w Rosji przypomniał, że Porcher Industries jest głównym dostawcą włókien węglowych dla Airbusów 350.

Henri Brosse szef francuskiej korporacji dodał, że rosyjskie przedsiębiorstwa branży obronnej i lotniczej przechodzą obecnie rewolucję technologiczną, przechodząc od tradycyjnych materiałów – takich jak stal czy aluminium – do konstrukcji kompozytowych, które jego zdaniem są bardziej wytrzymałe, lżejsze i odporne na korozję.

Nowy zakład ma powierzchnię 3000 m² i zatrudnia m.in. 10 rosyjskich inżynierów-instruktorów, którzy w 2012 przeszli szkolenie w zakładach Le Grand Lemps (rejon Isere, we Francji). Plan na br. zakłada wyprodukowanie 10 t włókien węglowych w Rosji i stopniowe dochodzenie do poziomu 200 t w 2017.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.