Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja C-130H Omanu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 stycznia 2013

ST Aerospace z Singapuru otrzymało wczoraj zlecenie zmodernizowania należących do wojsk lotniczych Omanu samolotów transportowych Lockheed Martin C-130H Hercules. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

C-130H wojsk lotniczych Omanu. Zlecenie ich modernizacji jest kontynuacją 25-letniej współpracy z ST Aerospace. Pierwsze prace przy remontach podzespołów tych samolotów przedsiębiorstwo z Singapuru wykonało bowiem w 1988 / Zdjęcie: Fence Check

Prace modernizacyjne zostaną wykonane przy okazji remontów płatowców i silników Rolls-Royce/Allison T56/501 wszystkich trzech C-130H wykorzystywanych od niemal 30 lat przez wojska lotnicze Sułtanatu. Zaplanowano – oprócz normalnych przedsięwzięć remontowych – wymianę i unowocześnienie okablowania maszyn. Powinno to zapewnić znaczne zwiększenie resursów. Oprócz Herculesów modelu H Oman będzie wykorzystywał 3 nowe transportowce modelu J, których dostawy niedawno się rozpoczęły (Oman akceptuje Herculesa, 2012-09-07).

ST Aerospace jest licencjonowanym centrum serwisowym samolotów rodziny C-130. Do tej pory spółka wykonała ponad 500 remontów tych maszyn.

Zlecenie Sułtanatu obejmuje także modernizację awioniki, dostosowującą ją do współczesnych wymogów poruszania się w cywilnej przestrzeni powietrznej. Przebudowa obejmie zainstalowanie 6 wielofunkcyjnych wyświetlaczy (wyeliminują one całkowicie analogowe wskaźniki) oraz cyfrowych urządzeń łączności i nawigacji, zdolnych do wymiany informacji w sieci wojskowej, ale także z cywilnymi urządzeniami nadzoru ruchu powietrznego. Nowe będą także systemy kontroli i zarządzania lotem.

Modernizacja i remont pierwszego C-130H lotnictwa Omanu rozpocznie się w 3. kwartale br. i zakończy po 5 miesiącach, już w 2014. Prace zostaną wykonane w zakładach ST Aerospace w Paya Lebar. Wartości kontraktu nie podano, jednak na podstawie danych o podobnych przedsięwzięciach tego typu, można go szacować na kilkadziesiąt mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.