Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C-27J dla US Army zatwierdzone

Lotnictwo wojskowe, 28 września 2007

Amerykańskie rządowe biuro kontroli (GAO, Government Accountability Office) potwierdziło wybór C-27J jako samolotu transportowego dla US Army i Air Force (Joint Cargo Aircraft, JCA). Oba te rodzaje wojsk wybrały w marcu 2007 C-27J oferowany przez L-3 Communications, Alenia North America (włoska kompania Finmeccanica), Boeing Integrated Defense Systems w joint venture Global Military Aircraft Systems (GMAS). W pobitym polu pozostał C-295 (wybrany wcześniej przez Polskę) oferowany przez Raytheona i EADS North America, które w lipcu oprotestowały wybór. Kontrakt wart 2,04 mld USD dotyczy dostaw 78 C-27J z odpowiednim serwisem i szkoleniem.

C-27J jest średniego zasięgu, wielozadaniowym samolotem przeznaczonym do realizowania zadań logistycznych na polu walki, MEDEVAC, przerzutu wojsk, zrzutu zaopatrzenia i pomocy humanitarnej. Zastąpi w US Army samoloty C-23 Sherpa, C-12 i C-26 oraz powiększy już istniejącą flotę transportową US Air Force. Samoloty C-27J będą odgrywać kluczową rolę w dostarczaniu zapasów i wsparciu wojsk wykonujących zadania bojowe na poziomie taktycznym.

C-27J należy do rodziny samolotów transportowych, w skład której wchodzą C-27A i G.222, używane w misjach bojowych i humanitarnych USA, Włoch, NATO i ONZ w kilkunastu krajach. C-27A są używane przez USA w operacjach antynarkotykowych w Ameryce Środkowej i Południowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.