Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie budują podziemne magazyny

Wojska lądowe, 21 stycznia 2013

Ministerstwo obrony Indii rozpoczęło program budowy podziemnych magazynów amunicji w pobliżu granicy z Chinami i Pakistanem. Są one niezbędne szczególnie w pierwszym rejonie, w którym New Delhi zamierza w najbliższym czasie znacznie zwiększyć liczbę jednostek wojskowych.

Obecnie tylko połowa z posiadanej przez Indie amunicji przechowywana jest w dobrze zabezpieczonych magazynach. Brak odpowiedniej infrastruktury, a nawet przechowywanie amunicji pod gołym niebem – głównie w rejonach przygranicznych – często prowadzi do pożarów i niekontrolowanych wybuchów amunicji. W 2007 samozapłon w otwartym składzie w Khundru w Kaszmirze spowodował śmierć ponad 20 osób i zniszczył kilka tys. t amunicji / Zdjęcie: TNN

Dowódca wojsk lądowych Indii, gen. Bikram Singh poinformował, że nowe przygraniczne składy mają pomieścić co najmniej 2-2,5 tys. t amunicji. Będą one podporządkowane dowództwom Armii Północnej i Wschodniej. Według generała, budowa składów jest konieczna z powodu ograniczonych możliwości logistycznych w tamtym rejonie. Dodajmy, że New Delhi planuje zwiększyć, przynajmniej o dwie dywizje, liczbę wojsk na granicy z ChRL (Indyjskie czołgi na granicę z Chinami, 2012-09-18). W doktrynie obronnej Indii kraj ten uważany jest za długotrwałe zagrożenie (Rozmowy chińsko-indyjskie , 2010-01-07; Indie wycofają wojska z Kaszmiru, 2010-01-18).

Budowa pierwszych podziemnych obiektów już się rozpoczęła w rejonie Kaszmiru. Kolejne powstaną we wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Chinami. Mają one być odporne na uderzenia broni jądrowej, biologicznej i chemicznej.

Resort obrony Indii planuje również budowę w górzystych rejonach przygranicznych 18 tuneli, które mają poprawić infrastrukturę drogową w tych rejonach. Oprócz zwiększenia mobilności wojsk, mają one pełnić rolę dodatkowych magazynów amunicji.

Gen. Bikram Singh podkreślił, że np. USA i Chiny przechowują większość swoich zapasów amunicji w górskich tunelach, grotach lub w dobrze zabezpieczonych podziemnych magazynach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.