Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrioty niemal przygotowane

Strategia i polityka, 24 stycznia 2013

Wysłane do Turcji baterie systemu Patriot mają osiągnąć częściową gotowość operacyjną do końca bieżącego tygodnia. Dyslokacja wywołała agresywne działania niewielkich grup tureckich komunistów i anarchistów.

Protestujący przeciwko obecności natowskich wojsk w Turcji / Zdjęcie: Live Leak

Pierwsze elementy baterii systemu Patriot zaczeły trafiać do Turcji w połowie stycznia (Patrioty w Turcji, 2013-01-07). W poniedziałek do portu morskiego w İskenderun dotarły zestawy wysłane przez Holandię i Niemcy (Patrioty już w komplecie, 2013-01-22). Ich zadaniem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa aglomeracji miejskich w południowej części kraju, w przypadku celowego lub przypadkowego ataku z terytorium Syrii (Tureckie czołgi na granicy, 2012-10-16).

Trwająca rok misja ma rozpocząć się oficjalnie na przełomie stycznia i lutego. Według informacji podanych wczoraj przez przedstawicieli NATO, częściową gotowość operacyjną Patrioty osiągną do końca tygodnia.

Dyslokacja spotkała się ze sprzeciwem niewielkich grup skrajnej lewicy. 100 aktywistów pikietowało w poniedziałek pod bramą portu w İskenderun, zaś dzień później kilkudziesięciu członków młodzieżowej organizacji Türkiye Gençlik Birliğ, czynnie napastowało kilku ubranych po cywilnemu niemieckich żołnierzy. Incydent, któremu kres położyła turecka policja, zaowocował wystosowaniem przez Berlin oficjalnej skargi do tureckich władz. Nie powinna ona mieć jednak wpływu na dalsze losy natowskiej misji w tym kraju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.