Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Naprawa INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 25 stycznia 2013

Według indyjskich mediów, naprawa lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) przebiega nieco szybciej niż planowano. Okręt powinien rozpocząć fazę testów odbiorczych w czerwcu, a do końca br. ma zostać przekazany Indiom.

Zdjęcie: The Hindu

Według mediów, powołujących się na źródła w dowództwie marynarki wojennej, naprawa uszkodzonych kotłów parowych INS Vikramaditya (Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17) zmierza ku końcowi. Następnym etapem będzie dwumiesięczna weryfikacji stanu podwodnej części kadłuba. Rozpoczęcie prób morskich przewidywane jest obecnie na czerwiec br., o miesiąc szybciej niż zakładano w listopadzie 2012 (Bardzo spóźniony INS Vikramaditya, 2012-11-26). Jednocześnie określono termin przekazania okrętu przyszłemu użytkownikowi, na październik lub listopad (wcześniej używano jedynie określenia pod koniec 2013). Odpowiednia uroczystość odbędzie się na terenie stoczni Siewmasz. Wkrótce potem lotniskowiec skieruje się ku Indiom.

Co ciekawe, indyjskie media wspominają o naprawie jedynie 3 z 8 kotłów INS Vikramaditya. Według wcześniejszych informacji, w czasie testów morskich uszkodzeniu ulec miało nawet 7 z nich. Ta rozbieżność może wskazywać na to, że rzeczywiste szkody powstałe we wrześniu 2012 były mniejsze niż pierwotnie sądzono.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.