Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sea Hawki z Indii?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 lutego 2013

Amerykańskie koncerny Lockheed Martin i Sikorsky zaoferowały Indiom produkcję śmigłowców rodziny Sea Hawk. Pod warunkiem, że zwyciężą one w przetargu organizowanym przez New Delhi.

Zdjęcie: Lockheed Martin

Indie organizują przetarg na 123 wielozadaniowe śmigłowce dla wojskowego lotnictwa morskiego (Indyjski przetarg na śmigłowce morskie) – Naval Multi Role Helicopters (NMRH). Ewentualny kontrakt może być wart 350 mld rupii (ok. 6,5 mld USD). Z Amerykanami rywalizować będą koncerny europejskie – Eurocopter i AgustaWestland.

Występujące wspólnie Lockheed Martin i Sikorsky są gotowe uruchomić w Indiach produkcję śmigłowców linii MH-60S/R Sea Hawk. Warunki przetargu, wynikające z polityki przemysłowej New Delhi, będą bowiem zawierać wymaganie transferu technologii i znacznego udziału przedsiębiorstw indyjskich w produkcji kupowanych wyrobów. O amerykańskiej ofercie poinformowano w czasie wystawy Aero India 2013. Przedstawiciele Lockheed Martina powiedzieli też, że otrzymała ona silne wsparcie Departamentu Stanu.


Drukuj Góra