Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Sokoły dla Filipin

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lutego 2013

Przedstawiciele PZL-Świdnik, spółki grupy AgustaWestland poinformowali dzisiaj, że z Portu Lotniczego Lublin wystartował An-124-100M Rusłan z ostatnią parą śmigłowców PZL W-3 Sokół dla filipińskich wojsk lotniczych.

Załadunek Sokoła przez nosową rampę Rusłana…

Wysłanie 7. i 8. śmigłowca stanowi zakończenie głównej fazy kontraktu z 2010 o wartości 2,8 mld peso. Obecnie producent skoncentruje się na usługach posprzedażnych. Przypomnijmy, że pierwsze cztery Sokoły wysłano w lutym (Sokoły na Filipinach, 2012-02-19), a kolejne dwa w listopadzie 2012 (Para Sokołów dla Filipin, 2012-11-28).

…i oba śmigłowce już po przygotowaniu do transportu / Zdjęcia: PZL-Świdnik

Dzisiejszy transport został wysłany – podobnie jak poprzednie – na pokładzie An-124 Rusłan i trafi do bazy lotniczej Clark w Pampanga. Po raz pierwszy jednak, start odbył się z sąsiadującego z PZL-Świdnik Portu Lotniczego Lublin, zamiast z Rzeszowa. Nicola Bianco dyrektor zarządzający zakładu wyraził nadzieję na częstsze wykorzystywanie tego lotniska. Kolejnym importerem polskich wiropłatów jest Algieria, która powinna otrzymać ostatnie z także 8 zamówionych maszyn w 2014 (W-3A dla Algierii, 2013-02-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.