Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IDEX: Desantowce dla Kuwejtu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 21 lutego 2013

Abu Dhabi Ship Building (ADSB) otrzymało zlecenie na dostawę Kuwejtowi 8 jednostek desantowych, w tym 2 okrętów o długości 64 m.

Wszystkie typy zakontraktowanych desantowców znajdują się już w ofercie Abu Dhabi Ship Building. Na zdjęciu okręt o długości 64m…

Porozumienie zostało zawarte w trakcie kończących się dzisiaj targów IDEX 2013. Marynarka wojenna Kuwejtu zamówiła u producenta 8 jednostek desantowych, w tym 2 okręty o długości 64 m, jeden 42-metrowy, a także 5 mierzących 16 m szybkich kutrów o budowie kompozytowej. Strony nie podały wartości umowy.

…42m…

Montaż pierwszych jednostek ma się rozpocząć w połowie br. na terenie zakładów produkcyjnych ADSB w Abu Zabi. Dostawy mają trwać 2 lata.

Jak przyznali przedstawiciele resortu obrony Kuwejtu, wybór ADSB jest wynikiem dużego doświadczenia przedsiębiorstwa w realizacji projektów wojskowych wielu państw regionu. Przypomnijmy, że jest ono zaangażowane w program montażu korwet typu Baynunah (Czwarty Baynunah, 2012-02-16), których odbiorcą jest marynarka wojenna ZEA. Producent jest obecnie zaangażowany w szereg projektów, tak cywilnych jak i wojskowych, w tym m.in. w modernizację systemów uzbrojenia wspomnianych korwet (Zakupy ZEA za 3 mld USD, 2011-02-23).

…i 16m / Zdjęcia: ADSB

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.