Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza chińska korweta typu 056 w służbie

Marynarka wojenna, 26 lutego 2013

Marynarka wojenna ChRL przyjęła do służby pierwszą z serii najnowszych korwet rakietowych typu 056. Okrętowi nadano nazwę Jiangdao i otrzymał numer burtowy 582.

Władze ChRL oficjalnie przyznają, że chcą być morskim mocarstwem. Środkiem do tego celu ma być gama nowoczesnych okrętów różnych klas, w tym korwety typu 056 / Zdjęcie: MWCAL-W

Jednostka została zwodowana 23 maja2012 w szanghajskiej stoczni Hudong-Zhonghua i wzmocni siły wschodniej floty Marynarki Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (MWCAL-W). Drugi okręt tego typu jest w trakcie prób morskich, a w różnym stadium budowy jest jeszcze 9 jednostek. W sumie planuje się budowę 20 korwet rakietowych typu 056 z opcją na kolejne, które mają zastąpić przestarzałe fregaty typu 053 Jianghu i korwety typu 037 Houjian.

Jiangdao zaprojektowano i zbudowano w technologii stealth. Jest najnowocześniejszą jednostką tej klasy w flocie MWCAL-W. Załogę fregaty stanowi 60 osób, czyli o jedną trzecią mniej niż na okrętach typu 053.

Uzbrojony jest w dwie podwójne wyrzutnie przeciwokrętowych pocisków rakietowych typu YJ-83 (C-803) umieszczonych na śródokręciu za masztem, ośmioprowadnicowej wyrzutni pocisków przeciwlotniczych FL-3000 zamontowanej w tylnej części nadbudówki, dziobowej armaty AK-176 kal. 76 mm, dwóch zdalnie sterowanych armat kal. 30 mm umieszczonych po bokach masztu i sześć wyrzutni torpedowych. Na rufie okrętu znajduje się lądowisko dla pokładowego śmigłowca Harbin Z-9 WE z przeznaczeniem do zadań SAR i zwalczania okrętów nawodnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.