Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliony za opóźnienia remontu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 lutego 2013

Pentagon rozszerzył wcześniejsze zlecenie dla Huntington Ingalls Industries (HII) na przygotowanie programu wymiany paliwa jądrowego, remontu i modernizacji atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS Abraham Lincoln (CVN 72).

USS Abraham Lincoln (CVN 72) na wodach Morza Arabskiego / Zdjęcie: US Navy

Departament Obrony USA zlecił HII kontynuowanie prac przygotowawczych przed przystąpieniem do Refueling and Complex Overhaul (RCOH), czyli remontu głównego, wymiany paliwa w reaktorach i częściowej modernizacji, głównie systemów zarządzania walką i łączności. Jest on realizowany w połowie okresu służby lotniskowców, czyli po upływie ok. 25 lat. Trwa 3-4 lata i kosztuje ok. 3 mld USD.

Etap przygotowań przed wykonaniem RCOH wymaga przeprowadzenia dokładnej inspekcji jednostki, , stworzenia projektu i pełnej dokumentacji technicznej, zgromadzenia odpowiednich podzespołów i materiałów oraz podpisania umów z kooperantami. Dlatego już kilka lat temu Pentagon zlecił HII przeprowadzenie tych prac, na mocy kontraktu o maksymalnej wartości 678 mln USD (Opóźnia się remont USS Abraham Lincoln, 2013-02-10).

Zgodnie z długofalowym terminarzem remontów lotniskowców US Navy, planowano, że RCOH dla USS Abraham Lincoln rozpocznie się w ostatnim kwartale roku budżetowego 2012 (który kończy się 1 marca 2013). Później sprecyzowano, że prace ruszą w lutym 2013. Niestety, odpowiednich decyzji nie podjęto do dzisiaj, co jest prawdopodobnie związane z ryzykiem wprowadzenia drastycznych redukcji wydatków federalnych, w tym Pentagonu (Amerykańska bieda, 2013-01-17).

Z tego powodu podjęto decyzję o przyznaniu HII dodatkowych 40,5 mln USD na kontynuowanie procesu przygotowań do RCOH, do kwietnia 2013 włącznie. W istocie jest to forma rekompensaty dla wykonawcy, który musiałby ponieść wysokie koszty związane z utrzymaniem w gotowości dużej części załogi stoczni Newport News (NNS), gdzie ma być wykonany remont, podwykonawców czy magazynowaniem zamówionych podzespołów i materiałów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.