Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Fokkera 50 w Kongo

Lotnictwo cywilne, 04 marca 2013

W Demokratycznej Republice Konga podczas lądowania rozbił się samolot pasażerski Fokker 50. W katastrofie zginęło 36 osób z 40 znajdujących się na pokładzie.

Fokker 50 należący do CAA / Zdjęcie: Skyliners – G. Potters

Fokker 50 z 35 pasażerami i 5 członkami załogi podchodził do lądowania w Goma na wschodzie Demokratycznej Republice Konga. Leciał z Kannaga z międzylądowaniem w Lodja w prowincji Kasai Wschodnie. Samolot spadł ok. 17:55 czasu lokalnego na dzielnicę mieszkaniową niedaleko lotniska.
W katastrofie zginęło 36 osób.

Lądowanie odbywało się w bardzo złych warunkach atmosferycznych. Padał ulewny deszcz.

Rozbity dwusilnikowy Fokker 50 należał do Compagnie Africaine d'Aviation (CAA) z bazą w Kinszasie. Linie CAA powstały w 1992. Obsługują 8 tras w DR Konga.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.