Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wypadek Tigera w Niemczech

Lotnictwo wojskowe, 06 marca 2013

W poniedziałek w południowych Niemczech rozbił się śmigłowiec Tiger. W wyniku zdarzenia nikt nie zginął. Do czasu zbadania przyczyny wypadku wszystkie niemieckie wiropłaty tego typu zostały uziemione.

Rozbity Tiger wchodził w skład 36. pułku śmigłowców bojowych, stacjonującego w bazie Fritzlar. Był to wiropłat w konfiguracji Asgard, przystosowanej do operowania w warunkach afgańskich / Zdjęcie: World Wide Defense

Do zdarzenia doszło 4 marca, ok. 20:00, niedaleko Ettal w Bawarii, w trakcie lotu szkoleniowego. Załoga Tigera przygotowywała się do misji w Afganistanie, zdobywając umiejętności operowania w górach. Drugi śmigłowiec, który także brał udział w locie, bezpiecznie powrócił do bazy.

W wypadku nie zginął żaden z dwóch lotników. Odnieśli oni jedynie lekkie obrażenia i byli w stanie samodzielnie ewakuować się ze śmigłowca, który następnie spłonął. Ponieważ Tiger nie przenosił uzbrojenia, a zdarzenie miało miejsce na terenie niezamieszkanym, nie odnotowano innych strat materialnych. Załoga wiropłata przebywa obecnie w szpitalu wojskowym w Ulm.

Przyczyny poniedziałkowego wypadku nie są jeszcze znane. Ma je zbadać specjalna komisja, powołana przez Bundeswehrę. Do czasu wyjaśnienia incydentu podjęto decyzję o zawieszeniu lotów wszystkich niemieckich Tigerów, w tym także stacjonujących w Afganistanie w składzie kontyngentu ISAF (Niemieckie Tigery w Afganistanie, 2012-12-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.