Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek Tigera w Niemczech

Lotnictwo wojskowe, 06 marca 2013

W poniedziałek w południowych Niemczech rozbił się śmigłowiec Tiger. W wyniku zdarzenia nikt nie zginął. Do czasu zbadania przyczyny wypadku wszystkie niemieckie wiropłaty tego typu zostały uziemione.

Rozbity Tiger wchodził w skład 36. pułku śmigłowców bojowych, stacjonującego w bazie Fritzlar. Był to wiropłat w konfiguracji Asgard, przystosowanej do operowania w warunkach afgańskich / Zdjęcie: World Wide Defense

Do zdarzenia doszło 4 marca, ok. 20:00, niedaleko Ettal w Bawarii, w trakcie lotu szkoleniowego. Załoga Tigera przygotowywała się do misji w Afganistanie, zdobywając umiejętności operowania w górach. Drugi śmigłowiec, który także brał udział w locie, bezpiecznie powrócił do bazy.

W wypadku nie zginął żaden z dwóch lotników. Odnieśli oni jedynie lekkie obrażenia i byli w stanie samodzielnie ewakuować się ze śmigłowca, który następnie spłonął. Ponieważ Tiger nie przenosił uzbrojenia, a zdarzenie miało miejsce na terenie niezamieszkanym, nie odnotowano innych strat materialnych. Załoga wiropłata przebywa obecnie w szpitalu wojskowym w Ulm.

Przyczyny poniedziałkowego wypadku nie są jeszcze znane. Ma je zbadać specjalna komisja, powołana przez Bundeswehrę. Do czasu wyjaśnienia incydentu podjęto decyzję o zawieszeniu lotów wszystkich niemieckich Tigerów, w tym także stacjonujących w Afganistanie w składzie kontyngentu ISAF (Niemieckie Tigery w Afganistanie, 2012-12-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.