Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeszcze tańsze LCS

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 06 marca 2013

Przedwczoraj Pentagon zawarł kolejne umowy roczne z Austal USA i Lockheed Martinem na zakup czterech nowych fregat klasy Littoral Combat Ship dla US Navy. Ich cena jest niższa od dotychczas zamówionych okrętów.

Do tej pory zamówiono oraz częściowo wcielono do służby 12 LCS, w tym przedstawionego w czasie prób morskich sprzed ponad roku, USS Fort Worth / Zdjęcie: US Navy

Podpisane umowy jest realizacją podpisanego w grudniu 2010 ramowego porozumienia, które gwarantuje obu producentom otrzymanie zleceń na budowę po 10 okrętów do 2015 włącznie (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Lockheed Martin zbuduje dwa okręty za 696,6 mln USD (USS Litlle Rock i USS Sioux City), natomiast dwa kolejne (USS Gabrielle Giffords i USS Omaha) opuszczą stocznię Austal USA za kwotę 681,7 mln USD.

Koszt zamówionych przez Pentagon fregat będzie najniższy z dotychczas budowanych. Pierwsza para kosztowała 630-700 mln USD za egz. Ale już zamówione w grudniu 2010 jednostki 5. i 6. wyceniono odpowiednio na ok. 437 i 432 mln USD. Następna para kosztowała Pentagon ok. 377 mln i 369 mln USD.

Zamówione przedwczoraj okręty będą kosztowały amerykańskich podatników 348,3 mln USD (klasyczna fregata Lockheed Martina) i 340,8 mln USD (trimaran Austal USA). Całkowity koszt okrętów wzrośnie jednak po zakupie uzbrojenia. Jego wartość wynosi ok. 25 mln USD.

Do tej pory zamówiono, oraz wcielono do służby 12 LCS. Łącznie Pentagon planuje kupić 52 jednostki tej klasy. Wcześniej szacowano, że będzie to 55 okrętów (306 okrętów US Navy, 2013-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.