Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enforce Tac: Kamizelka Sentinel RPC

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2013

Element Group, amerykańskie przedsiębiorstwo konsultingowe i projektowe, współpracujące z London Bridge Training, zaprezentowała na Enforce Tac nową kamizelkę płytową Sentinel RPC.

Przedstawiciel Element Group prezentuje szybkowyczepny system kamizelki Sentinel RPC. Na zdjęciu widoczna jest całkowicie rozłączona osłona balistyczna / Zdjęcie: Rafał Janicki

Sentinel Relesable Plate Carrier jest oferowaną tylko we wzorze maskującym Multicam, kamizelką uniwersalną z możliwością awaryjnego rozłączenia elementów. Zastosowano w niej opracowany przez LBT system CASS (Comfort Armor SuSpension), który przenosi większość masy osłony balistycznej i dołączonego do niej wyposażenia na dedykowany pas biodrowy.

System szybkowyczepny Sentinela jest o tyle nietypowy, że po jego użyciu kamizelka nie rozpada się na osobne elementy, ale pozostaje w całości. Dzięki temu można zapewnić rannemu użytkownikowi pomoc medyczną, a jednocześnie dysponuje on pewnym poziomem ochrony balistycznej. Po użyciu systemu szybkowyczepnego ponowne złożenie kamizelki zajmuje około 180 sekund. Jest to możliwe dzięki różnokolorowym linkom oraz ich stałemu zamocowaniu. Zdecydowanie wyróżnia to RPC na tle innych, konkurencyjnych rozwiązań.

Kamizelka wykonana została z nylonowej tkaniny Cordura 500D, a jej wnętrze wyściełane jest podszewką podnoszącą komfort noszenia i wspomagającą wentylację. W RPC zastosowano nietypowego kształtu, specjalnie zaprojektowane miękkie wkłady balistyczne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.