Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2013: Kizlyar Supreme – noże z Rosji

Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2013

Na IWA 2013 rosyjskie Kizlyar Supreme pokazało gamę swoich produktów. Kizlyar to niezbyt znana w Polsce marka, wywodząca się z największego, rosyjskiego producenta noży Kizlyar IE.

Pełna linia noży Tactical Echelon. Wyraźnie widać proste i bardzo użytkowe kształty ostrza. Wykonane z Kratonu rękojeści zapewniają doskonały chwyt

Noże proponowane przez Kizlyar Supreme charakteryzują się prostotą i dobrymi cechami użytkowymi. Cechy te, w połączeniu z dobrą jakością wykonania i rozsądnym poziomem cen produktów, spowodowały, że noże przez nich wykonane, stają się coraz bardziej popularne wśród członków rosyjskich sił zbrojnych a w szczególności wśród oddziałów specjalnych i członków jednostek poszukiwawczo-ratowniczych.

Do zastosowań militarnych szczególną uwagę zwraca linia Tactical Echelon. Są to noże zaprojektowane specjalnie pod kątem użycia przez jednostki specjalne. Dostępne są głównie klasyczne, jak i typu tanto, z wykończeniem satynowym lub pokryciem tytanowym. Noże z tej linii mają długość 283 mm, długość ostrza wynosi 150 mm. Wykonane są ze stali węglowych typu D2 lub AUS 8. Ich pochwy są wykonane z kydexu lub cordury i kompatybilne z systemem MOLLE.

Kizlyar Supreme produkuje też noże składane oraz turystyczne. Ich wykonanie stoi na równie wysokim poziomie, co linii militarnej.


Drukuj Góra