Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2013: H3MAG i 9ers z Hera Arms

Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2013

W Norymberdze Hera Arms pokazała prototypy polimerowych magazynków H3MAG standardu M16, jak też system 9-mm modułowej broni strzeleckiej 9ers.

Na IWA Hera Arms pokazała bardzo interesujące prototypy 30-nabojowych magazynków H3MAG standardu M16. Po zakończeniu prób zakładowych, nowe modele mają trafić na rynek za kilka miesięcy. Na zdjęciu dwa prototypy – magazynek nieprzezroczysty oraz z oknem do sprawdzania stanu amunicji

Niemieckie przedsiębiorstwo Hera Arms zademonstrowała na IWA prototypy 30-nabojowych magazynków H3MAG standardu M16 wykonane z tworzywa sztucznego. W ciągu kilku tygodni powinny one trafić do oferty. Opracowanie nowego wzoru wynikło z braku możliwości zamówienia amerykańskich Magpul PMAG30 do produkowanej przez Hera Arms broni strzeleckiej.

Ograniczenia eksportu to efekt masakry w szkole podstawowej w Newtown pod koniec 2012 i szałem zakupów na rynku w Stanach Zjednoczonych. Przełożyło się to na ogromne opóźnienia w realizacji zamówień do Europy. Jak twierdzili przedstawiciele Hera Arms, dostawa zamówionych w styczniu 2013 magazynków PMAG30 miała być zrealizowana... pod koniec 2013. Tak długo klienci europejscy nie mogli czekać. Stąd też Niemcy zdecydowali się od podstaw stworzyć własny 30-nabojowy magazynek.

Karabinek modułowego systemu broni kalibru 5,56 mm 15th, oferowany przez Hera Arms, z podpiętym nowym 30-nabojowym magazynkiem H3MAG

Na IWA pokazano kilka prototypów H3MAG – w kolorze ziemnym i czarnym, jak też z wyciętym w tylnej części oknem, osłoniętym przezroczystym tworzywem sztucznym. Na razie prezentowane były tylko wersje 30-nabojowe, ale Hera Arms zamierza sprzedawać te magazynki także w odmianach mieszczących 2, 5 lub 10 sztuk amunicji. Z polskiego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na niemiecki projekt, bowiem przy rozwijaniu systemu broni strzeleckiej MSBS magazynki nie będą opracowywane w Fabryce Broni, ale prawdopodobnie kupowane od zewnętrznego poddostawcy.

W Norymberdze zadebiutował także nowy system broni strzeleckiej do amunicji 9 mm x 19 nazwany 9ers (dosłownie – Dziewiątki), bazujący na konstrukcji karabinka AR-15 z podziałem na komorę zamkową z lufą i komorę spustową z kolbą. Broń działa na zasadzie wykorzystania energii odrzutu zamka swobodnego.

Samopowtarzalny karabinek rodziny 9ers do amunicji pistoletowej 9 mm x 19. Użytkownik sam może dobrać odpowiednią długość lufy lub komorę zamkową z kolbą

Użytkownik sam może dobrać aluminiową komorę zamkową z lufą 425 (9MUS010) lub 254 mm (9MUS020) wyposażoną w zestaw czterech szyn montażowych i trzy dostępne komory spustowe (9MLS010): z kolbą stałą lub dwoma rodzajami kolb o regulowanym położeniu stopki. Bardzo podobnie wygląda wcześniejszy pomysł doboru komponentów do wprowadzonego na rynek w 2012 i wytwarzanego przez Hera Arms systemu do amunicji 5,56 mm x 45 nazwanego 15th (Piętnastki).

Oferowane przez Hera Arms możliwości konfiguracyjne rodziny 9ers / Zdjęcia: Remigiusz Wilk


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.