Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja pierwszego A330 dla Fidżi

Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2013

Dziś w Tuluzie zaprezentowano pierwszego Airbusa A330-200 przeznaczonego dla Air Pacific. Towarzystwo, które wkrótce powróci do nazwy Fiji Airways, jest narodowym przewoźnikiem tego kraju.Pierwszy A330-200 należący do Fiji Airlines. Samolot ma nowy schemat malowania, wykorzystujący tradycyjne motywy / Zdjęcie: Airbus

W ramach modernizacji floty linie zamówiły w kwietniu 2006 pięć Boeingów 787-9, a w grudniu 2007 wykorzystały opcję zakupu trzech kolejnych samolotów tego typu. Miały one zastąpić B737-700/-800 i B747-400.

Dostawy nowych statków powietrznych miały rozpocząć się w 2011, lecz opóźnienia w programie Dreamlinera (Dreamlinery cięższe niż planowano, 2011-03-15) spowodowały, że wiosną tego roku Air Pacific zrezygnowały z amerykańskich samolotów. W zamian, w październiku 2011 zakupiono trzy Airbusy A330-200.

W ramach nowej strategii marketingowej w maju 2012 linie poinformowały o zmianie nazwy na Fiji Airlines, jaką nosiły w latach 1951-1971. Postanowiono także wprowadzić nowy schemat malowania samolotów i wystrój wnętrza kabiny, zawierający motywy ludowe. Jego twórcą jest słynny miejscowy artysta, Makereta Matemosi.

Nowe samoloty będą używane do obsługi połączeń do Auckland, Sydney, Hong Kongu i Los Angeles. Zaprezentowany dziś A330-200 rozpocznie roty rejsowe już 2 kwietnia. W jego kabinie mieszczą się 24 osoby w klasie biznes i 249 podróżnych w klasie ekonomicznej. Mają oni do dyspozycji system rozrywkowy Panasonic Avionics eX2.

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.