Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest pierwszego okrętu typu Cape

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 marca 2013

Wczoraj odbyła się uroczystość chrztu pierwszego z 8 australijskich okrętów patrolowych typu Cape montowanych przez stocznię Austal.Okręty patrolowe typu Cape mają 57,8 m długości i 10,3 m szerokości. Rozwijają prędkość do 25 w, a ich zasięg to ponad 7 400 km przy prędkości 12 w. Ich planowane wprowadzenie do służby związane jest z nowymi wyzwaniami stojącymi przed australijskimi służbami celnymi i granicznymi. Są one pochodną otwartej polityki imigracyjnej Canberry, która spowodowała zwiększenie legalnego, ale także nielegalnego napływu imigrantów z Azji / Zdjęcie: Austal

Nowy okręt będzie nosił nazwę Cape St George. Jest pierwszą z 8 jednostek typu Cape, które zostały zamówione w sierpniu 2011 przez australijskie służby celne (Australian Customs and Border Protection Service).

Wartość zamówienia sięga nieco ponad 340 mln USD. Poza dostawą samych patrolowców dotyczy ono także wsparcia technicznego i obsługi okrętów przez okres co najmniej 8 lat.

Stępka pod Cape St George została położona w czerwcu 2012, a patrolowiec zwodowano w styczniu br. Jeszcze w marcu okręt ma zostać przekazany odbiorcy. Obecnie trwają także prace nad 2. i 3. jednostkami tego typu. Ostatni patrolowiec ma trafić do służby w sierpniu 2015.

Jednostki typu Cape najpierw uzupełnią, a następnie zastąpią aktualnie eksploatowane mniejsze patrolowce typu Bay. Weszły one do służby jeszcze pod koniec lat 1990. i na początku 2000. Za ich montaż również odpowiadała Austal.

Nowe okręty będą wykorzystywane do patrolowania australijskiego wybrzeża i zwalczania procederu przemytu towarów i ludzi. Dodatkowo, do ich zadań należeć będzie też zwalczanie nielegalnego rybołówstwa na wodach terytorialnych oraz monitorowanie stanu środowiska naturalnego. Misja patrolowa jednostki może trwać do 28 dni, bez potrzeby zawijania do portu i uzupełniania zapasów oraz paliwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.