Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezzałogowce w Muzeum Techniki

Lotnictwo cywilne, 18 marca 2013

Dzisiaj w Muzeum Techniki w Warszawie rozpoczął się 2. Przegląd bezzałogowych systemów latających. Impreza potrwa do 24 marca.Przeglądowi towarzyszy wystawa polskich przedsiębiorstw przemysłowych i instytucji naukowo-badawczych, które zajmują się projektowaniem i produkcją bezzałogowych statków latających. W Pałacu Kultury i Nauki zgromadzono kilkadziesiąt bsl, opracowanych przez ponad 20 różnych podmiotów / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W dniu otwarcia przeglądu odbyło się seminarium, w trakcie którego zaprezentowano obecny stan niektórych projektów, realizowanych przez Politechnikę Białostocką oraz przedsiębiorstwa Taxsus / AVI System i Flytronic.

Co szczególnie ważne, na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej, którzy po wygłoszeniu referatów odpowiadali na pytania zadawane przez producentów i użytkowników bezzałogowców, dotyczące uwarunkowań prawnych i przepisów związanych z eksploatacją bsl w przestrzeni powietrznej Polski.

Jak stwierdzono w podsumowaniu seminarium – bezzałogowce wkroczyły do lotnictwa jako pełnoprawne statki powietrzne i to właśnie do nich należy przyszłość. Jednak aby operacje lotnicze z udziałem bsl były bezpieczne należy opracować zabudowywane na ich pokładach nowoczesne urządzenia obserwacyjne i ostrzegawcze, wyszkolić na odpowiednio wysokim poziomie operatorów i wprowadzić w życie precyzyjne przepisy wykonywania lotów.

W ramach przeglądu 23 marca zorganizowany zostanie konkurs dla studentów na najlepszą pracę dyplomową. Mogą w nim wziąć udział studenci i absolwenci, którzy obronili swoje prace po 20 maja 2011 lub przygotowują się do obrony przed 1 lipca 2013.

Natomiast w weekend wszyscy zainteresowani problematyką bezzałogowych statków latających będą mogli podziwiać akrobacje pionowzlotów. Dla najmłodszych entuzjastów awiacji zorganizowane zostaną warsztaty pilotażu z użyciem symulatorów, jak i rzeczywistych bsl.

 


Drukuj Góra