Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja izraelskich F-15

Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2013

Wojska lotnicze Izraela rozpoczęły drugi program modernizacji samolotów myśliwskich F-15A/B/C/D Baz.

Pierwszym samolotem modernizowanym w ramach programu Baz Life Extension jest F-15A, numer taktyczny 661. Na zdjęciu widoczne są nowe klapy i lotki zabudowane na lewym skrzydle. Prace wykonywane są w warsztatach remontowych nr 22 w bazie lotniczej Tel Nof / Zdjęcie:AISO

Przedsięwzięcie początkowo nosiło nazwę Baz Forever (Baz na zawsze), lecz uznano ją za zbyt pretensjonalną. Ostatecznie projekt nazwano Baz Life Extension (Wydłużenie trwałości Baz).

W ramach modernizacji izraelskie F-15A/B/C/D przechodzą wymianę wiązek przewodów elektrycznych, powierzchni sterowych i elementów mechanicznych oraz przeglądy strukturalne.

Nowe przewody elektryczne zapewniają polepszenie niezawodności oraz zmniejszenie masy instalacji elektrycznej. Oryginalne instalacje liczą sobie 40 lat i mają masę liczoną w setkach kilogramów.

W dodatku w trakcie eksploatacji Izraelczycy wprowadzili wiele zmian, które skomplikowały instalację i spowodowały wzrost jej masy. Nowe zespoły są lżejsze, a także skonstruowano je z uwzględnieniem wcześniejszych modyfikacji.

Używane dotychczas powierzchnie sterowe zostaną zastąpione konstrukcjami przekładkowymi, co zapewnia zmniejszenie ich masy i wzrost sztywności.

Modernizacja Baz Life Extension prowadzona jest na bazie wcześniejszego przedsięwzięcia, o nazwie Improved Baz (Udoskonalony Baz), które trwa od 1998.

F-15A/B/C/D służą w izraelskich siłach zbrojnych od 1976. Najnowsza modernizacja ma wydłużyć ich trwałość użytkową o kolejne 15 lat.

Na podstawie informacji Szlomo Aloniego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.