Wiadomości
Pierwszy egzemplarz zmodyfikowanego w OBRUM Gliwice polskiego czołgu saperskiego MID (Maszyna Inżynieryjno-Drogowa) został po zakończonych pozytywnie próbach w lutym 2021 oddany z powrotem wojskowym użytkownikom. Gliwiczanie przystępują do prac modyfikacyjnych nad kolejnymi 4 egzemplarzami, które przejdą ten proces w 2021.

OBRUM w latach 1990. wieku dostarczył oddziałom Wojska Polskiego 9 czołgów saperskich MID, budowanych w oparciu o technologie stosowane przy budowie ówczesnych PT-91 (podwozie zunifikowane z Wozem Zabezpieczenia Technicznego WZT-3). 3 pojazdy powędrowały wraz a naszymi czołgami do Malezji. W lipcu 2019 OBRUM otrzymał zamówienie na remonty i modyfikacje 5 polskich MID z zastosowaniem najnowszych ulepszeń i udoskonaleń technicznych. Całość prac przy piątce naszych MID ma być także zakończona w 2021. Jednym z elementów umowy jest procedura przeszkolenia załóg MID w posługiwaniu się nowym wyposażeniem i sprzętem.
Zakres zmian dokonanych w pierwszym i wszystkich następnych wozach MID obejmuje:
Więcej na ten temat w najbliższym numerze RAPORT-wto.








