Reklama
Reklama

MBDA rozpoczęło dostawy systemów dowodzenia i kierowania (C2) obroną powietrzną dla niewymienionego z nazwy odbiorcy.

MBDA dostarczyło pierwsze stanowiska dowodzenia i kierowania (C2) obroną powietrzną Platoon Command Post / Improved Missile Control Post / Rysunek: MBDA

Pierwsze stanowiska dowodzenia (Platoon Command Post) i kierowania (Improved Missile Control Post) dostarczono pod koniec 2014. Odbiorcą jest niewymienione z nazwy państwo. Dostawy zamówionych przed kilkoma laty urządzeń będą trwały 2 lata.

Stanowiska PCP/IMCP opracowano z myślą o koordynacji pracy systemów obrony powietrznej opartych na wyrzutniach pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Mistral i VL MICA. Systemy koordynują prace naziemnych stacji radiolokacyjnych. Zwiększają świadomość sytuacyjną oficerów dowodzących, pozwalając im na efektywniejszy dobór środków przechwytujących.

Zestawy dowodzenia i kierowania osadzono na samochodach ciężarowych. Wyposażono je w trójwspółrzędne stacje radiolokacyjne. Radary są w stanie wykryć wrogie pociski rakietowe w odległości do 80 km. Otwarta architektura oprogramowania pozwala na połączenie PCP/IMCP z innymi systemami obrony powietrznej użytkownika i korzystanie z ich zestawów obserwacji i analizy pola walki.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.