Reklama
Reklama

Airbus, wspierany przez inżynierów Elbit Systems i monitorowany przez przedstawicieli Agencji Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA) oraz Organizacji ds. współpracy w zakresie uzbrojenia (OCCAR), przeprowadził testy systemu samoobrony J-MUSIC DIRCM ((Direct Infra-Red Countermeasures)) na wielozadaniowym latającym zbiornikowcu A330 MRTT. Loty odbywały się przez 3 dni pod koniec maja. Samolot startował z lotniska Getafe pod Madrytem.

Podczas testów system J-Music DIRCM wykazał zdolność do przeciwdziałania wielu rodzajom symulowanych zagrożeń w czasie wykonywania serii manewrów. Testy integracyjne pokazały, że system może jednocześnie zwalczać wiele zagrożeń z różnych kierunków i wysokości.

Komponenty systemu J-MUSIC DIRCM zamontowane na testowanym Airbusie A330 MRTT / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Elbit Systems zaprojektował DIRCM na bazie otwartej architektury, integrując najnowszą technologię laserową z kamerą termowizyjną o wysokiej częstotliwości. Ma zapewniać skuteczną ochronę przed pociskami samonaprowadzającymi się na podczerwień.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.